Zastupitelstvo nemusí být o stohách papíru

To, že se postupně mění svět díky novým technologiím k lepšímu, již víme. Avšak stále zde najdete místa, kterým se příliš pozornosti, co se technologií týče, nedostalo. Městská zastupitelstva by mohla vyprávět. Zeptáme se: jak si představujete jednání zastupitelstva?

Zodpovědět tuto otázku by vám nejspíše tolik času nezabralo. Dlouhé rokování, politikaření a stohy papírů na stolech. K tomu když si přičteme další lidi, kteří musejí jednání sepsat, vytisknout, založit a tak dále, je každá změna k lepšímu vítaná. ELKO EP v této výzvě spojilo své síly se společností HD MEDIA, která přišla na trh s programem Konsiliář, orientující se na přípravu a elektronizaci podkladů do rad a zastupitelstev. Tento program je vyvíjen od roku 2007 a ELKO EP je autorem dvou jednotek – hlasovacích bezdrátových a drátových.

Bezdrátová (RF) jednotka je ideální pro jednání, která se konají externě. Jednotky se jednoduše převážejí z místa na místo a propojují v místě konání s projekční jednotkou. Dosah jednotky je až 100 m. Klasický plastový design jednotek je doplněn o možnosti volby Pro/Proti, Zdržet se/Diskuze, Poznámka/Odhlásit. Nápájení zajišťují baterie typu CR 2032 s výdrží cca 1 rok a velkou výhodou je
i snadná výměna, kterou zvládne každý uživatel.

Drátová (BUS) jednotka je vhodná pro zabudování přímo v místnosti. Její instalace se standardně řeší do stolů spolu s dalšími možnými komponenty jako jsou mikrofony a zásuvky. Povrch jednotky je vyroben z kvalitního tvrzeného skla
a jednotlivé symboly jsou podsvětleny pro lepší orientaci. Zpětná vazba jednotky je doplněna také o zvukovou signalizaci a vibrace. Součástí je i čtečka čipových karet, není tedy kladen důraz na konkrétní zasedací pořádek.

To, co vypadá na první pohled jako možná zbytečně naddimenzované řešení, v praxi znamená úspor desítek hodin na analogové zaznamenání celého průběhu schůze. I proto dnes Konsiliář a Pabliko využívají už desítky českých měst, včetně Brna, Liberce, Břeclavi nebo Kroměříže.

Nezávislá poptávka iNELS

ELKO EP s.r.o.
Palackého 493, 769 01 Holešov

+420 720 705 772

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.