Reference

Hotel

iNELS ve formě GRMS (řešení pro ovládání hotelového pokoje) umožňuje nejen řízení osvětlení, 
klimatizace nebo příchodu na pokoj, ale často řídí také hudbu a televizi.

Resort Landal Marina Lipno Lipno, Česká republika

Přidáno: 27. 6. 2023

Je známo, že Lipno je vodní dílo vybudované na řece Vltavě. Jde o největší přehradní nádrž na území České republiky a díky tomuto jej nazýváme taktéž české moře. Destinace je oblíbeným turistickým místem nejen pro české občany, ale je hojně navštěvováno taktéž turisty z Rakouska, Německa či Holandska. S tím je spojena poptávka po kvalitním a moderním ubytování, které nabízí resort Landa Marina Lipno. Právě zde ELKO EP nainstalovalo chytrou bezdrátovou elektroinstalaci iNELS, která zajišťuje jednoduchou správu objektu.

Realizace proběhla v období od 11/2022 – 03/2023.
Použité prvky:
  • Spínací prvek s externím teplotním senzorem RFSTI-11B, 285 ks
  • Systémový regulátor teploty  RFTC-10/G, 285 ks
  • Smart RF box eLAN-RF-103, 40 ks

Na začátku tohoto projektu byl požadavek manažera resortu Landal Marina Lipno na implementaci systému, který umožní regulaci teploty v apartmánech resortu bez nutnosti fyzického zásahu technické údržby. Dalším požadavkem byla možnost napojení systému řízení teploty na rezervační systém. Rezervační systém pošle řízení teploty informaci o obsazenosti jednotlivých apartmánů. Na základě této informace se teplota v apartmánu zvýší nebo naopak sníží. Cílem tohoto systému je snížit náklady na energie, které jsou jednou z důležitých nákladových položek resortu.

Při rozhodování o použitém systému zvítězilo řešení iNELS RF. Hlavním důvodem výhry byla schopnost systému fungovat ve stávající počítačové síti bez nutnosti změn a zásadních investicí do stávající počítačové sítě. iNELS RF zároveň nabídl jednoduché rozhraní pro integraci se stávajícím rezervačním systémem.

Realizaci tohoto projektu provedl přímo iNELS CZ ve dvou etapách. První etapa proběhla ve spolupráci se společností JH Technik s.r.o., která zajistila instalaci přijímačů do plynových kotlů. Tato etapa se uskutečnila v rámci podzimní rekonstrukce areálu. Druhá etapa proběhla na začátku roku 2023. Tuto etapu provedl iNELS CZ ve spolupráci s techniky investora. Veškerá instalace probíhala během provozu resortu.

 

Výrobky použité v instalaci

RFTC-10/G

RFTC-10/G

Jednoduchý regulátor v designu LOGUS90 měří teplotu prostoru interním senzorem a na základě nastavené teploty posílá povel k ovládání vytápění.

Do e-shopu
RFSTI-11B

RFSTI-11B

Teplotní prvek měří teplotu externím senzorem a zároveň ovládá topný okruh (elektrické podlahové vytápění, klimatizaci, kotel apod.).

Do e-shopu
eLAN-RF-103

eLAN-RF-103

Chytrá RF krabička je gateway mezi prvky iNELS RF a aplikacemi chytrého telefonu, tabletu, hodinek, televize, hlasových asistentů (Google Home & Alexa) a jiných zařízeních třetí strany.

Do e-shopu

Nezávislá poptávka iNELS

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.