Reference z Blízkého východu: Stavíme v království jordánském

Region Blízkého východu představuje pro ELKO EP možnost významných strategických spoluprací. Za své mluví svým úspěšným rozvojem pobočky v Íránu a Saúdské Arábii. Prostor pro silný růst nabízí především obory inteligentních elektroinstalací a IoT. Novým technologiím jsou podle Petra Drasticha, vedoucího právě saúdskoarabské pobočky, výrazně nakloněni nejen místní obyvatelé, ale také vládní organizace.

Toto platí i v případě Jordánska, téměř 11milionového království, ležícího na východ od Mrtvého moře a posvátné řeky Jordán. Právě zde, v hlavním městě Ammánu, se v poslední době realizovaly tři velmi zajímavé projekty, tři soukromé vily. Na nich ELKO EP spolupracovalo se svým jordánským partnerem, společnosti Auto Touch Solutions.

AL-Hekmah Medicine Company
V tomto soukromém objektu lze díky chytré elektroinstalaci iNELS a sadě nástěnných skleněných ovladačů řady GSB3 kompletně řídit venkovní i vnitřní osvětlení. K tomu slouží mimo jiné přednastavené scénáře vše zapnuto / vše vypnuto, ovládat je možné také každou místnost objektu zvlášť. Požadavkem majitele bylo ovládat i venkovní světla zevnitř vily. To je splněno připojením tlačítek k binárním vstupům zařízení. Samozřejmostí je také ovládání okenic a stmívání.

   

Mazaya Company Ammán
V sídle personální společnosti Mazaya Recruitment lze kompletně ovládat osvětlení, závěrky a podlahové vytápění. K tomu slouží ovládací jednotka RF Touch a sada ovladačů řady GSB3 a EST3. Celý systém lze řídit kdekoli mimo domov, prostřednictvím mobilní aplikace. V projektu je navíc možné ovládat scény (vše zapnuto / vše vypnuto).

   

Shisha Company
Sídlo tabákové společnosti má pod palcem centrální jednotka systému iNELS CU3-02M, propojující uživatelské prostředí s ovladači, jednotkami a aktory. Lze k ní připojit až dvě větvě sběrnice BUS, na každou větev lze připojit až 32 jednotek iNELS3.

Díky této jednotce a ovladačům řady EST3 a WSB3 je možné v celém objektu řídit osvětlení, zastínění a vytápění. To je rozdělené až do 14 zón, které hlídá termostat IDRT3-1. Pod kontrolou mají majitelé i venkovní bazén, kde mohou ovládat tepelné čerpadlo, filtrační čerpadlo i osvětlení. Vše je ovladatelné pomocí mobilní aplikace a ve zdi zabudovaného iPadu.

   

 

 

Nezávislá poptávka iNELS

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.