Jednodušší instalace: aktory budou nově vybaveny bezšroubovými svorkami

Automatizace budov a bezdrátové ovládání spotřebičů bude nyní modernější, efektivnější a snadnější. Společnost ELKO EP, a.s. vylepšila svůj spínací prvek, díky kterému je možné bezdrátově ovládat spotřebiče, zásuvky, světla nebo jej integrovat k ovládání garážových vrat nebo bran.
Modernizace spínacího prvku spočívá v nahrazení komponentů – klasickou šroubovací svorku nahrazuje bezšroubová svorka. Zatímco napájecí vodiče bylo až dosud nutné k zařízení přišroubovat, díky nové technologii bude spojení jednodušší: svorka umožní rychlé napojení pouhým vsunutím vodiče do zařízení. V bezšroubové svorce je vodič pružinou přitlačován k pevné, nepohyblivé části, přítlak vodiče je stálý po celou životnost výrobku. Připojení je velmi pevné a spolehlivé. 
Stejně jednoduché jako instalace jsou i odstranění vodiče nebo případné úpravy. K zařízení je možné připojit jak pevné, tak ohebné vodiče patřičných průřezů.
Nová konstrukce aktoru má díky inovaci další výhody:  použitím aktorů bez vyvedených vodičů vzniká více místa v instalační krabici a celkově je montáž přehlednější.
U aktorů, které mají jeden vstup/výstup, jsou napájecí svorky záměrně zdvojeny, u většiny instalací proto není nutné používat další externí propojovací svorky. 
Inovace zaručuje pevné a stabilní připojení.
V nejbližší době budou k dispozici modernizované spínací prvky těchto typů:
RFSAI – 11B_SL
RFSAI – 62B _SL
RFSAI – 61B_SL
RFJA – 32B_SL

Napište nám

ELKO EP s.r.o.
Palackého 493, 769 01 Holešov

+420 720 705 772

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.