Není také vaše domácnost jen ,,polosmart"?

Často se setkáváme s otázkou, co je to vlastně ta „chytrá domácnost“. Mnoho lidí má představu, že takovou domácnost má. V drtivé většině případů to bohužel není pravda.

O chytré domácnosti nemůže být řeč, i když máte řadu vychytávek jako:

  • většinu spotřebičů na dálkové ovládání
  • robotického vysavače
  • wi-fi router na bezdrátový internet
  • automatické rozsvěcování světel u vchodu
  • dálkově ovládanou vjezdovou bránu
  • dveřní videohlásku
  • přepěťovou ochranu u počítače
  • domácí meteostanici s měřením venkovní teploty a vlhkosti

V těchto případech můžeme hovořit o dílčích usnadněních, nikoliv o komplexní chytré domácnosti.

Inteligentní dům můžeme charakterizovat jako takový, který poskytuje svým majitelům komfortní přehled, energetickou výhodnost a možnost kontroly a ovládání bez ohledu na to, zda je někdo doma.

"Smart Home" je termín běžně používaný k definování domova, který má spotřebiče, osvětlení, topení, klimatizaci, televizory, počítače, zábavní audio a video systémy, bezpečnostní a kamerové systémy, které jsou schopné vzájemné komunikace a mohou být řízené vzdáleně časovým scénářem, a to nejen doma, ale i vzdáleně z libovolného místa na světě telefonem nebo přes internet.

Chytrou domácnost si můžete naplánovat do své novostavby, ale můžete si ji nainstalovat i ve svém stávajícím domově, ať už jde o byt nebo dům.

Finanční stránka chytrého bydlení

Je pochopitelné, že počáteční investice do chytré instalace je vyšší než v případě „obyčejných“ vypínačů, zásuvek a elektrických rozvodů. Ovšem propočty hovoří jasně: Dílčí investice, např. do prioritního relé, aby vám po zapnutí více spotřebičů nevypadly jističe, se vrátí do jednoho roku. Úspory na řízené intenzitě osvětlení, na skrytých žroutech energie v případě stand-by režimu spotřebičů, a v mnoha dalších případech jsou markantní. Celková investice se tak rychlé vrátí a vy budete stále šetřit dál.

Další velkou výhodou inteligentních instalací iNELS je to, že je náš systém připravený na budoucnost. To znamená, že když se - dejme tomu za pět deset let - objeví nová technologie nebo zcela nový spotřebič, vy jej díky iNELSU budete moci připojit do současné struktury a budete jej moci monitorovat a ovládat stejně jako současné prvky.

Produkty iNELS jsou přizpůsobené dvěma typům instalací:

  • iNELS BUS - vhodné pro novostavby
  • iNELS RF - byly vytvořeny s ohledem na dodatečné vybavení, tedy instalace bezdrátových inteligentních vypínačů a spínačů, aniž byste museli řešit nové kabely a cokoliv bourat.

Pokud byste se chtěli nezávazně dozvědět více informací, rádi Vám vše vysvětlíme a poradíme s ohledem na vaše přání, potřeby a rozpočet.

iNELS samozřejmě nabízí smluvním instalatérům technickou podporu po telefonu či e-mailu. Mohou se tedy spolehnout, že budou mít v přípravné fázi nebo při samotné instalaci vždy „po ruce“ někoho, kdo jim poradí.

Napište nám

iNELS Group
Kolbenova 942/38a, 190 00, Praha 9 - Vysočany

+ 420 277 000 700

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.