Pohybový detektor AirMD-100 – hlídač Vašich vzdálených objektů

Pro detekci nevyžádaného pohybu slouží pohybový detektor AirMD-100 z nové produktové řady iNELS Air. Dohlíží za Vás na vzdálenější prostory, kam se podíváte jen jednou za čas. Sem mohou spadat například víkendové chatky, stodoly, skladové prostory, dílny nebo garáže. Detektor komunikuje přes všechny nejrozšířenější sítě pro IoT v ČR – Sigfox, LoRu a NB-IoT.

Instalace detektoru je velmi jednoduchá. Stačí jej umístit v dosahu libovolné sítě (vysílače jsou schopné komunikovat s prvky až na 50 kilometrů, dle parametrů dané sítě) a aktivovat jej pomocí QR kódu. Data z detektoru jsou posílána prostřednictvím BTS vysílačů do řídícího serveru, který je zpracovává a dále posílá do cloudového úložiště. Pro správnou funkci a sběr dat je určený ELKO EP cloud, kde se ukládá historie jednotlivých zařízení. K jednomu účtu můžete připojit neomezený počet prvků. Notifikace jsou také vysílány do odpovídajících aplikací ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu.

Detektor nabízí navíc plno doprovodných funkcí. Například anti-sabotážní, kdy se při neoprávněném zásahu (třeba demontáži nebo přerušení zdroje napájení) spustí alarm automaticky. Je také možné nastavit citlivost pro eliminaci nežádoucího sepnutí nebo reakční dobu detektoru.  

Ovládání probíhá jednoduše bezdrátovou klíčenkou RF Key, fungující na obousměrném protokolu RFIO. S její pomocí lze během návštěvy hlídaných prostor detektor deaktivovat a po opuštění prostor zase jedním stiskem uvést do provozu. Detektor lze navíc spárovat s větším počtem klíčenek, každý člen rodiny nebo pověřená osoba tak může vlastnit svůj ovladač.

Pohybový detektor si dokáže najít i zcela opačné využití ve chvíli, kdy je pohyb žádoucí. Například máte-li starší rodiče bydlící sami v bytě, můžete s pomocí notifikací o pohybu sledovat, zda je u nich všechno v nejlepším pořádku. 

Kromě pohybového detektoru spadají do řady iNELS Air také například záplavový detektor, kouřový detektor nebo senzor kvality vzduchu. Najdou uplatnění ve všech typech objektů, od bytů přes kanceláře až po komerční prostory, neztratí se ani v chytrých městech. Výrazně mohou například ulehčit parkování nebo být instalovány na stožáry chytrého osvětlení, o kterém zjistíte více z následujícího videa

Kontaktujte nás

iNELS Professional, s.r.o.
Kolbenova 942/38a, 190 00, Praha 9 - Vysočany

+ 420 277 000 700

IČO: 04488032
Společnost je vedená u Městského soudu v Praze pod spisovnou značkou  C 248497

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.