Vstupem na tuto stránku souhlasíte s používáním cookies.
Souhlasím

Vystavovali jsme na IDC Smart City Forum v Budapešti

Ve čtvrtek 14. září organizovala společnost IDC (International Data Corporation) Smart City Forum 2017, kterého se účastnila také naše firma ELKO EP. Událost se konala v působivých prostorách restaurace a event centra Larus v Budapešti.

Mezi účastníky konference byli k vidění především reprezentanti maďarské vlády, městští radní, novináři a experti z oblasti Smart cities. Uspořádáním této události chtěli organizátoři vytvořit prostor, kde zástupci politické scény a majitelé firem mohou prodiskutovat nové nápady a příležitosti konceptu chytrých měst. Tímto způsobem mohli osoby s rozhodovacími pravomocemi pracující ve státních organizacích a firmách pro místní městský rozvoj získat více informací o chytrých městech, stejně jako o výhodách, které tyto technologie nabízí místům a jejich obyvatelům. Kromě toho se také akce stala skvělou příležitostí předat si některé zkušenosti získané z reálného provozu těchto řešení.

Hned od začátku dne mohlo publikum vyslechnout přednášky expertů z dané oblasti, mezi jinými také Jiřího Konečného, zakladatele a majitele firmy ELKO EP. V průběhu odpoledne byl potom čas na moderovanou diskuzi o tématech spojených s chytrými městy.

Jiří Konečný představil během svého vystoupení řešení firmy iNELS, které měly nesporný úspěch u přítomného publika. Během prezentace pojmenované „IoT in Smart Cities (by iNELS)“ detailně přiblížil požadované síťové zázemí pro provoz chytrých měst, aktuálně nabízené senzory a detektory pro novou produktovou řadu výrobků iNELS Air, a samozřejmě jejich konkrétní využití. Dále mluvil o praktických zkušenostech společnosti ELKO z instalací v České republice.

Na konferenci mělo ELKO EP také stánek, kde návštěvníky vítal sám ředitel maďarské pobočky Oliver Kiss. Zde byly k vidění panely znázorňující detailní řešení iNELS pro chytrá města, nebo třeba chytré veřejné osvětlení, operující na vlastní komunikační síti LoRa. Naši dva odborní zástupci ukázali zvídavým hostům detailně veškeré možnosti instalace a využití těchto řešení, s mnohými z nich se stihli i osobně seznámit. Celá akce tedy byla pro úplně všechny zúčastněné ideální příležitostí pro navazování kontaktů.

Po zkušenostech s trendy ve světě kolem nás věříme, že obor chytrých technologií podstoupí v nejbližší době značný vývoj, proto mu věnujeme na všech úrovních velkou pozornost. Od organizace až po kvalitu vystupujících se letošní Smart City Forum nadmíru vydařilo a my se velice těšíme na další setkání na podobně zaměřených akcích. 

 

 

Kontaktujte nás

iNELS Professional, s.r.o.
Rohanské nábřeží 671/15, Karlín, 186 00 Praha 8

IČO: 04488032
Společnost je vedená u Městského soudu v Praze pod spisovnou značkou  C 248497

phone icon
+ 420 800 100 671

© 2017 iNELS Professional | Všechna práva vyhrazena | Inteligentní elektroinstalace | Chytrý domov

Realizace: Logo DG Studia